Jak se chránit před zloději?

Bezpečnostní a zpevněné kování na dveře

Bezpečnost domova je pro každého důležitá. Co když jednoho dne přijdete z práce a dům najdete vykradený? Vylomené dveře a zámek, odvrtané kování či vypáčené panty na dveřích. Chybí nová TV, notebook je pryč, robotický vysavač, hodinky, dokonce i brýle! Takový scénář si nikdo nechce ani v tom nejhorším snu představit.

V MP KOVÁNÍ nabízíme bezpečnostní a zpevněné kování na vchodové dveře, které představují minimálně jednu překážku navíc, kterou případný zloděj bude muset překonat, kdyby se pokoušel vlámat právě k vám. A kdo ví, možná právě tato překážka mu celý pekelný plán úplně překazí.  

Základní funkce bezpečnostního kovaní je celkem předvídatelně… bezpečnostní. Chrání totiž zámek a vložku před odtrhnutím či vylomením a tvoří tak jeden celek s bezpečnostními dveřmi, čímž zvyšuje jejich celkovou odolnost.

CO VYDRŽÍ VAŠE VCHODOVÉ DVEŘE?

Důležitá vlastnost při výběru vhodného bezpečnostního kování pro vaše vchodové dveře je stupeň bezpečnostní třídy, označená také jako RS (Resistance Class). Pro vás a váš domov doporučujeme použít 3. bezpečnostní stupeň, tzv. RC3. Tato třída je nejvíce používaná a doporučovaná pro zajištění vstupních dveří. Certifikované produkty musí odolat pokusům o překonání limit 5 minut.

V našem portfoliu produktů nabízíme hned několik možností těchto „bezpečáků", například TUPAI SAFETY LINE. Na jejich vývoji jsme se v MP KOVÁNÍ přímo podíleli, takže se opravdu můžeme zaručit za kvalitu tohoto extrémně odolného bezpečnostního kování.

JAK JEŠTĚ VÍC OCHRÁNIT VÁŠ DOMOV? 

Dalším parametrem zajištění vchodových dveří je kování s překrytou cylindrickou vložkou (označení PLUS) . Jde o bezpečnostní překrytí otvoru pro vložku, která zabraňuje nežádoucí manipulaci se zámkem. Skládá se hned z několika vrstev. Je to v podstatě takový „sandwich“. Krytka ocelového překrytí vložky, za tím ocelová otočná krytka odolná vůči odvrtání, potom další překrytí a na závěr nylonová podložka. AXA bezpečnostní kování nabízí překrytí, které je samonastavitelné. Dobrá volba, bez starostí.

BEZPEČNĚ I V RUSTIKÁLNÍM STYLU

V MP KOVÁNÍ nabízíme široký výběr kovaní na dveře. Kromě „bezpečáků" máme i zpevněná kování. Tyto produkty nemají sice bezpečnostní certifikaci, ale též se používají na vchodové dveře. Jsou mnohem pevnější než jiné kliky na dveře a můžu být pro vás zajímavé, pokud stavíte dům, chalupu v rustikálním stylu, či rekonstruujete historický objekt. Mají charakter, jsou opravdu jedinečné a krásně vyniknou. 


Vhodně vybrané bezpečnostní kování spolu s bezpečnostními dveřmi váš domov „vyzbrojí" a vytvoří náročnou překážku pro zloděje! Nenechte nic náhodě.